Class 6A Texas High School Football Playoff Pairings

0

Texas High School Football Playoff Matchups, Provided By Texas Football Magazine and texasfootball.com And Distributed By The Associated Press:

CLASS 6A SECTION I

Region I

El Paso Franklin (8-2) vs. Odessa Permian (7-3), 7:30 p.m. Friday at Cougar Stadium in El Paso

Euless Trinity (9-1) vs Keller (6-4), 7 p.m. Friday at Pennington Field in Bedford

Allen (8-2) vs. Lewisville Hebron (5-5), 7 p.m. Friday at Allen’s Eagle Stadium

Richardson Lake Highlands (9-1) vs South Grand Prairie (7-3), 7 p.m. Friday at Richardson’s Wildcat-Ram Stadium

Midland Legacy (8-1) vs. El Paso Pebble Hills (6-4), 7 p.m. Friday at Grande Communications Stadium in Midland

Southlake Carroll (10-0) vs North Crowley (7-3), 7 p.m. Friday at Dragon Stadium in Southlake

Lewisville (9-1) vs. McKinney Boyd (8-2), 7 p.m. Friday at Goldsmith Stadium in Lewisville

Arlington Martin (8-2) vs. Irving Nimitz (5-5), 7 p.m. Thursday at Choctaw Stadium in Arlington

Region II

Sachse (7-3) vs Mesquite (6-4), 7 p.m. Friday at Homer B. Johnson Stadium in Garland

Duncanville (8-1) vs Belton (6-4), 7:30 p.m. Friday at Panther Stadium in Duncanville

The Woodlands (8-2) vs Spring (9-1), 7 p.m. Friday at Woodforest Bank Stadium in Shenandoah

Klein Cain (8-2) vs Cypress Woods (6-4), 7 p.m. Friday at Tomball’s Tomball ISD Stadium

Rockwall (8-2) vs North Garland (6-4), 7 p.m. Thursday at Wilkerson-Sanders Stadium in Rockwall

Killeen Harker Heights (9-1) vs DeSoto (8-2), 7 p.m. Thursday at Waco ISD Stadium in Waco

Spring Westfield (10-0) vs. Conroe (5-5), 7 p.m. Thursday at Spring’s Planet Ford Stadium

Cypress Ranch (6-3) vs Klein Oak (5-5), 7 p.m. Friday at Cypress’ Cy-Fair FCU Stadium

Region III

Jersey Village (10-0) vs Houston Westside (6-2), 7 p.m. Friday at Cypress’ Pridgeon Stadium

Katy Tompkins (9-1) vs. Fort Bend Travis (6-4), 7 p.m. Thursday at Katy’s Rhodes Stadium

Galena Park North Shore (9-1) vs Pasadena Dobie (8-2), Thursday at 7 p.m. at Galena Park ISD Stadium in Galena Park

Pearland (7-3) vs Clear Springs (6-4), 7 p.m. Friday at Pearland’s The Rig

Houston Lamar (8-2) vs Cy-Fair (6-3), 7 p.m. Friday at Delmar Stadium in Houston

Fort Bend Ridge Point (9-1) vs. Katy Seven Lakes (7-3), Thursday at 7 p.m. at Sugar Land’s Hall

Deer Park (8-2) vs. Humble Atascocita (8-2), 7 p.m. Friday at Abshire Stadium in Deer Park

Dickinson (8-2) v Alief Taylor (6-4), 7 p.m. Friday at Vitanza Stadium in Dickinson

Region IV

Round Rock (9-1) vs Austin Bowie (8-2), 7 p.m. Friday at Dragon Stadium in Round Rock

Smithson Valley (8-2) vs. San Antonio Madison (6-4), 7 p.m. Friday at Ranger Stadium in Spring Branch

San Antonio Brennan (10-0) vs Laredo United (4-6), 7 p.m. Friday at Farris Stadium in San Antonio

Mission (7-3) vs Los Fresnos (6-3), Friday 7 p.m. at Hidalgo’s Pate Stadium

Lake Travis (8-2) vs Round Rock Cedar Ridge (7-3), 7:30 p.m. Friday at Cavalier Stadium in Lake Travis

San Antonio Reagan (7-3) vs San Antonio East Central (6-4), 7:30 p.m. Friday at Comalander Stadium in San Antonio

Laredo United South (7-3) vs San Antonio Harlan (6-4), 7 p.m. Friday at the United ISD Student Activity Center in Laredo

Harlingen (7-3) vs Edinburgh (5-5), 2 p.m. Saturday at Boggus stadium in Harlingen

___

CLASS 6A SECTION II

Region I

El Paso Eastlake (9-1) vs San Angelo Central (4-6), 6:30 p.m. Friday at the Socorro ISD Student Activity Center in El Paso

Weatherford (7-3) vs Trophy Club Nelson (7-3), 7 p.m. Friday at Weatherford Kangaroo Stadium

Denton Guyer (9-1) vs Flower Mound (5-5), 7 p.m. Friday at Denton’s Collins Stadium

Dallas Jesuit (9-1) vs Arlington (4-6), 7 p.m. Friday at Postell Stadium in Dallas

Abilene (7-3) vs El Paso Eastwood (6-4), 7 p.m. Friday at Shotwell Stadium in Abilene

Haslet Eaton (8-2) vs Saginaw Boswell (5-4), 7 p.m. Thursday at Justin’s Northwest ISD Stadium

Flower Mound Marcus (8-2) vs Prosper (6-4), 7 p.m. Friday at Flower Mound Marauder Stadium

Grand Prairie (6-4) vs. Richardson Berkner (4-6), 7 p.m. Friday at the Gopher Bowl in Grand Prairie

Region II

Garland (10-0) vs Tyler Legacy (5-5), 7:30 p.m. Friday at Williams Stadium in Garland

Cedar Hill (6-4) vs Bryan (4-6), 7 p.m. Friday at Cedar Hill Longhorn Stadium

The Woodlands College Park (7-3) vs. Aldine Nimitz (4-6), Thursday at 7 p.m. at Woodforest Bank Stadium in Shenandoah

Klein Collins (6-4) vs. Cypress Bridgeland (8-2), 7 p.m. Friday at Klein’s Memorial Stadium

Rockwall-Heath (9-1) vs Garland Naaman Forest (5-2), 7 p.m. Friday at Wilkerson-Sanders Stadium in Rockwall

Temple (8-2) vs Waxahachie (6-4), 7:30 p.m. Friday at Temple Wildcat Stadium

Spring Dekaney (5-5) vs Willis (5-5), 7 p.m. Friday at Spring’s Planet Ford Stadium

Cypress Park (9-1) vs Tomball (7-3), 6:30 p.m. Thursday at Cypress’ Cy-Fair FCU Stadium

Region III

Houston Stratford (9-1) vs Houston Westbury (4-6), 7 p.m. Friday at Tully Stadium in Houston

Katy (10-0) vs. Fort Bend Clements (7-3), 6 p.m. Friday at Katy’s Legacy Stadium

Houston King (8-2) vs South Houston (4-6), 7 p.m. Friday at Sheldon ISD Panther Stadium in Houston

Alvin Shadow Creek (8-2) vs. Clear Creek (3-7), 7 p.m. Friday at Freedom Field in the Iowa Colony

Houston Heights (4-6) vs. Houston Memorial (6-4), 1 p.m. Saturday at Delmar Stadium in Houston

Fort Bend Bush (5-5) vs. Katy Cinco Ranch (6-4), 7 p.m. Friday at Katy’s Rhodes Stadium

Channelview (6-4) vs Humble Summer Creek (7-3), 7 p.m. Friday at Maddry Memorial Stadium in Channelview

Clear Falls (9-1) vs Pearland Dawson (7-3), 7 p.m. Friday at Webster’s Challenger-Columbia Stadium

Region IV

Austin Vandegrift (9-1) vs San Marcos (5-5), 7 p.m. Friday at Monroe Stadium in Austin

Cibolo Steele (10-0) vs San Antonio Brandeis (7-3), 7 p.m. Friday at Lehnhoff stadium in Schertz

San Antonio Taft (8-2) vs Del Rio (4-6), 7:30 p.m. Friday at Gustafson Stadium in San Antonio

Edinburg Vela (10-0) vs San Benito (8-2), 7 p.m. Thursday at Flores Stadium in Edinburgh

Austin Westlake (10-0) vs Hutto (5-5), 7:30 p.m. Friday at Chaparral Stadium in Austin

San Antonio Johnson (10-0) vs New Braunfels (8-2), 7 p.m. Friday at Heroes Stadium in San Antonio

Eagle Pass (7-3) vs. San Antonio Marshall (8-2), 7 p.m. Friday Foster Veterans Memorial Stadium from Eagle Pass

Harlingen Sud (10-0) vs PSJA Nord (8-2), 7:30 p.m. Friday at Boggus stadium in Harlingen


Source link

Share.

About Author

Comments are closed.